Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi karotti z miasteczka Zduńska Wola. Mam przejechane 18493.63 kilometrów w tym 4576.14 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 20.80 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy karotti.bikestats.pl
Dane wyjazdu:
104.61 km 25.00 km teren
04:23 h 23.87 km/h
Max prędkość:37.10 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg:113 ( 57%)
Kalorie: 1169 (kcal)

Poddębice

Sobota, 25 września 2010 · dodano: 25.09.2010 | Komentarze 8

Pogoda była dziś taka piękna i zachęcająca, że do Dziadków pojechałam okrężną drogą nadrabiając co najmniej 20 km. Jechałam "na wyczucie" ale dzięki temu odkryłam kilka spokojnych i przyjemnych asfaltów.
Łączka w okolicy Neru © karotti

Okolice Neru © karotti


Dostałam ostatnio od mojego Super Wujka kolejny prezencik, tym razem w postaci prostej kierownicy speca wraz z mostkiem. Jest ona węższa od mojego Eastona o 6 cm i lżejsza o połowę... Dosłownie o połowę :) Jak już założyłam tą swoją "nową" kierownicę (oczywiście jakby ktoś miał wątpliwości, nie ja ją założyłam, a zaprzyjaźniony biker :)), to trzeba było zaopatrzyć się w rogi i nowe chwyty. Chwyty miałam jakieś u siebie, wygrane chyba na 24H, a rogi kupiłam Smica (podobno bezkonkurencyjne). Dziś mój nowy "kokpit" miał swoją dziewiczą jazdę, po przejechaniu setki ręce mi jeszcze nie odpadły, więc jestem ogólnie dobrej myśli ;)
Biała Dama z nowym kokpitem ;p;p © karotti

Rogi Smica-najnowszy nabytek © karotti

Nazwa Biała Dama jakoś mi teraz średnio pasuje, może powinnam zacząć mówić Kozica albo Śnieżna Kozica?


W Poddębicach zahaczyłam o piękny renesansowy dworek, położony w może nie dużym, ale za to bardzo ładnym parku. Kiedyś w dworku znajdował się Urząd Stanu Cywilnego, w którym tez moi rodzice powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Dziś znajduje się tam jakaś świetlica i ognisko muzyczne.
Renesansowy dwór w Poddębicach © karotti


Przed samą Łodzią zakładając lampki okazało się, że tylna nie działa (czyżby mi wcześniej upadała?). Dopiero zaczęło się ściemniać więc pomyślałam, że zdążę dojechać przed zmrokiem do centrum, a dalej pojadę chodnikiem. Niestety na początku Rąbieńskiej nie zauważyłam dziury w jezdni i złapałam ogromnego snake'e... Zmiana, a dokładnie łatanie nie obyło się bez wsparcia z e strony Kuby, który niedaleko miał działkę i właśnie z niej wracał. Miał też tylną lampkę, dzięki czemu bezpiecznie odstawił mnie pod akademik. Nie powiem, wesoło było ;p;p
Kategoria >100Komentarze
siwy-zgr
| 07:34 niedziela, 17 października 2010 | linkuj Wlasnie czytalem te rozważania o wadze i nie mogłem wyjść z podziwu dla waszych kierownicy, mając na uwadze, że moja też waży grubo ponad 300g ;)
Raven
| 05:54 wtorek, 5 października 2010 | linkuj Hmm no to wsio jasne. ;]
karotti
| 05:49 wtorek, 5 października 2010 | linkuj jejkuś, co ja za bzdury napisałam ;] Kierownica eastona waży ponad 340 g, ta "nowa" speca o połowę mniej. Dlatego się tak bardzo zdziwiłam ;]
Raven
| 17:38 poniedziałek, 4 października 2010 | linkuj Spoko. Nie tyle zależy mi na używanej giętej kierownicy, co mam słabość do Eastona (innej firmy nie chcę), a na zakup nowej jakoś nie mogę się zebrać, póki stara "działa". ;)

Hmm.. Swojej nie ważyłem, ale biorąc pod uwagę jej no-name'owość obstawiam około 150g. Z tym odchudzaniem to trochę joke (choć dosłownie parę gramów by spadło), po prostu chcę zmienić kierę na coś lepszego.
karotti
| 17:19 poniedziałek, 4 października 2010 | linkuj Zaskoczyłeś mnie tą propozycją, zastanowiłam się nad nią poważnie i doszłam do wniosku, że jednak ją sobie zostawię. W planie mam złożenie praktycznie nowego roweru, a ta przyda mi się do złożenia tego "drugiego" roweru. Jeśli zależy Ci na używanej, giętej kierownicy to mogę zapytać jednego znajomego, bo wiem że miał zamiar ją zmieniać.

P.S. Czy kierownica ważąca ponad 130 g naprawdę odchudziłaby Twój rower?
Raven
| 15:05 poniedziałek, 4 października 2010 | linkuj Nie chciałabyś odsprzedać, tudzież wymienić na przysłowiowe kilka piw? ;) Ty odchudziłaś sobie rower i ja wstawiając tego Easton'a też bym odchudził. :P
Daj proszę znać na Skype. Tudzież zapodam maila, jeśli wolisz. GG nie używam.
karotti
| 09:15 poniedziałek, 4 października 2010 | linkuj nie, myślę że jako jedna nielicznych z części mojego roweru wygląda całkiem nieźle ;]
Raven
| 07:32 wtorek, 28 września 2010 | linkuj Że tak zapytam: bardzo porysowana ta stara kierownica? Potrzebna Ci?
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa iejlu
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]